חיים שהולכים לעיבוד
 

"חיים שהולכים לעיבוד"

 

תהליך יצירתי המנחיל מורשת היסטורית של אבא ואימא, אח ואחות, מנהל ואיש ציבור, מוסד, ארגון, יישוב וכל מי שבחר לעבד את החיים ולהוציאם לאור.

סופר 2.jpg

שלומי רוזנפלד

 

סופר וביוגרף, חבר באגודת הסופרים העבריים בישראל - מקים לתחייה את מה שהיה, כותב ועורך ספרים, ביוגרפיות, ספרי משפחה, ספרי יובל וציוני דרך במוסדות ואִרגונים.

15109493_1493333814026634_4583744427418591200_n.jpg

החיים הולכים לעיבוד.

זה הסיפור של שלומי רוזנפלד

שלומי רוזנפלד מעבד את החיים ומספר את קורותיהם בסגנון ייחודי.
כל אחד מספריו נע בין תחנות היסטוריות על ציר הזמן. פרק אחר פרק, דף אחר דף, במילים ובתמונות המשתלבות אלה באלה – הולך הסופר אחר גיבוריו, מדביק את פיסות חייהם ויוצר עלילה המגוללת סיפור חיים מושלם.
תהליך היצירה משותף לסופר, לגיבוריו ולכל מי שהשיק למעגלי חייהם. הם משתתפים במסע מרתק הכולל שיחות אישיות וראיונות עומק, צילומים ותחקירים, ואיסוף פרטים במאגרי מידע ובמקורות אקדמיים. זיכרונות מתרעננים, יומנים צצים מהמגירות, תמונות נשלפות מהאלבום, גילויים נחשפים ועדויות בכתב ובעל פה נערמות ותורמות את חלקן לתמונה שחלקיה משלימים זה את זה בפאזל היוצא לאור על דפי הספר.

 

ספריו של שלומי רוזנפלד עשויים בהקפדה על ביצוע כל פרט ופרט.

תוכן הספרים - מדויק ונכתב בבהירות ובעידון. עיצובם - איכותי ומדוקדק ונעשה בידי מעצבים גרפיים המהווים חלק בלתי נפרד מתהליך היצירה. הדפסתם - מביאה לידי ביטוי את השלימות הנוצרת משילוב הגרפיקה והתוכן.

 

הגימנסיה העברית בירושלים, מושב כרם מהר"ל, תמר אשל (חברת כנסת ודיפלומטית בעבר), שלום חבשוש (לשעבר יו"ר עובדי התעשייה הצבאית ושופט בבית הדין הארצי לעבודה) והקסטליאניות ממבשרת ציון – כבר עשו את זה עם שלומי רוזנפלד.
כך הלכו לעיבוד גם סיפורי חיים במשפחות צורי מחיפה, גולדשטיין מפתח תקווה, פטרושקה מרמת-גן, ליבוביץ' מעמק-חפר, אָפֶּל מ"מעוז חיים", אסף מתל-אביב וירושלים, ברזאני ממבשרת ציון, יעקובוביץ' מירושלים – עולים חדשים, ותיקי היישוב, יוצאי הונגריה ופולין, בולגריה ויוון, תימן ועיראק, מרוקו וכורדיסטאן, מהקיבוץ ומהמושב, מהעיר ומהמועצה המקומית.

 

זה הסיפור, בקצרה.

ומיד, בהמשך, מה אומרים עליו אחרים, ומה יצא ממנו לאור...

...הנה הם בסרטון קצר, רק שלוש דקות וארבע שניות.

לקט נבחר מהספרים שעיבדו חיים
assaf front.jpg
אורן אסף, תל אביב 
binyan front.jpg
moadon laisha front.JPG
תמר אשל.jpg
habshush front.JPG
maoz hayav front.jpg
  משה יעקובוביץ', ירושלים 
  מועדון לאשה מבשרת ציון 
   תמר אשל, ירושלים
   שלום חבשוש, ירושלים  
  דודו אפל, מעוז חיים 
מאה שנות גימנסיה - צד א'.jpg
   הגימנסיה העברית בירושלים 

שלומי רוזנפלד

טלפון 054-9074117

דוא"ל: shlomirosenfeld@gmail.com

פייסבוק: https://www.facebook.com/shlomirosenfeld1